Tražili ste Najposuđivanije u posljednjih 7 dana. Suzili ste jezik: albanski poništi sužavanje 
41 rezultata
1
E bukura e dheut : përralla shqiptare / ritreguar nga Kastriot Mahilaj. botimi i dytë.
Mahilaj, Kastriot  
Tirane : Emal, 2014
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 6
3
Çufoja dhe bubi kaçurrel : roman / Gaqo Bushaka ; ilustruar nga Safo Marko
Bushaka, Gaqo  
Tiranë : Çabej, 2004
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 4
4
Lodërzat e alfabetit : vjershëza për shkronjat / Adelina Rahmi Mamaqi ; [piktore Jozita Shkreli]
Mamaqi, Adelina  
Tiranë : Extra, 2012
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 4
e izvori
5
Shtëpiza e mrekullive : antologji letrare për klasën e dytë ; përgatitur nga bordi i botimeve shkollore dhe jashtëshkollore nën drejtimin e Nexhati Tafës
Tiranë : Botimet Vëllezërit Tafa, 2005
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 4
6
Sirena e vogël : historia me pamje nga filmi / Ann Braybrooks
Braybrooks, Ann  
Tiranë : Botime Extra, 2010
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 4
7
Dhe tej në skaje rrufetë : poezi / Lindita Agolli
Agolli, Shkelqim  
Tiranë : Botimet Dudaj, 2015
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
8
Flautet e dimrit : poezi / Ferik Ferra
Ferra, Ferik  
Tiranë : Ombra GVG, 2008
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
9
Kufiri i eshtrave : tregime / Osman Xhili
Xhili, Osman  
Tiranë : Toena, 2001
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
10
Mëria e zanave : roman / Davide Banzato
Banzato, Davide  
Tiranë : Shtëpia Botuese FAN NOLI, 2015.
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
11
Përrallëza para gjumit për vajza : 7 përrallëza magjike ; përktheu Virgjil Muçi
Muci, Donika  
Tiranë : Editions "8 Nëntori", 2017.
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
12
Piratët pas mesdite : letërsi për fëmijë / Mary Pope Osborne ; përktheu Edlira Mulla
Osborne, Mary Pope  
Tiranë : Morava, 2008
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
13
Si ia punuan dhelprës : përrallë në vargje / Ferhat Çakërri
Cakerri, Ferhat  
Tiranë : Botime Toena, 2001
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
14
Zoti Guajn : roman / Alessandro Baricco ; përktheu Adrian Beshaj
Baricco, Alessandro  
Tiranë : Botimet Dudaj, 2016
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
15
Bekim për Bekimin : album artistik / Shaqir Foniqi
Foniqi, Shaqir  
Prishtinë : Prishtina Press, 2013
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 2
17
Dështaku : roman / Dritëro Agolli
Agolli, Dritero  
Tiranë : Dritëro, 2000
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 2
18
Hallka të çkëputura : lirika : 1 / Alfons Dovana
Dovana, Alfons  
Shkodër : Botimet Shkodër, 2003
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 2
19
Hiri ; Vetmi gruaje : dy romane / Flutura Açka
Acka, Flutura  
Tiranë : Skanderbeg books, 2012
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 2
20
Kalorësi në agim / Mary Pope Osborne ; përktheu Edlira Mulla
Osborne, Mary Pope  
[Tiranë] : Morava, 2008
Knjiga Knjiga
Za posudbuZa posudbuBroj posudbi 2
Katalog
 • Katalog Knjižnica grada Zagreba
 • Upute
 • Kontakti
 • Pitanja i prijedlozi
Knjižnice
 • Knjižnice na karti
 • Zbirke
 • Digitalizirana zagrebačka baština
 • Hrvatski centar za dječju knjigu
 • Zbirka Zagrabiensia
 • Zbirka Rara
 • Zbirka BDI
Usluge
 • Radno vrijeme
 • Rezervacija
 • Međuknjižnična posudba
 • Postaje bibliobusa
 • Moja iskaznica | Za članove
Izbor kataloga zbirki
 • Skupni katalog KGZ-a
 • Katalog za djecu i mladež
 • Skupni katalog sustava Zaki
Online baze
 • EBSCO
 • IUS-INFO
 • Naxos Music Library
 • Naxos Music Library Jazz
 • Naxos Music Library World
 • Središnji katalog službenih dokumenata RH
Knjige
Zaštićeno autorskim pravom ©1999.-2019. Knjižnice grada Zagreba i VIVaInfo d.o.o. Sva prava pridržana.