Tražili ste Najposuđivanije u posljednjih 7 dana. Suzili ste jezik: albanski poništi sužavanje mjesto izdavanja: Tiranë poništi sužavanje 
23 rezultata
1
Mbiemri i ri : rinia; vëllimi i dytë i Mikeshës gjeniale / Elena Ferrante ; përktheu Dhori Doksani
Ferrante, Elena  
Tiranë : Pegi, 2017.
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 3
2
Bambi : me figura ngjitëse / ilustruar nga Ardit Faja
Tiranë : Arba, 2011
Knjiga Knjiga
Za posudbuZa posudbuBroj posudbi 2
3
Krenari dhe paragjykim : roman / Xhejn Osten ; përktheu Enit Steiner - Karafili
Krenari dhe paragjykim : roman / Xhejn Osten ; përktheu Enit Steiner - Karafili
Austen, Jane  
Tiranë : Botimet Toena, 2007
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 2
4
Thëllëza këngëtare / realizuar nga Vasilika Tafa / ilustrimet Ledia Kostandini
Tiranë : Ombra GVG, 2008
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 2
e izvori
5
Albanët me famë në mijëvjeçarë / Elena Kocaqi. Bot. i 2-të.
Kocaqi, Elena  
Tiranë : Globus R, 2006
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 1
6
Arushi Puh dhe pema me mjaltë / përshtatur nga Mary Packard ; ilustrimet Russell Hicks
Packard, Mary  
Tiranë : Extra, [2013]
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 1
8
Dy jetë : roman / Danielle Steel ; e përktheu nga origjinali Çlirim Xhunga
Steel, Danielle  
Tiranë : Uegen, 2004
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 1
9
Gruaja e këpucarit : roman / Adriana Trigiani ; përktheu nga origjinali Mirela Milori
Trigiani, Adriana  
Tiranë : Ombra GVG, 2017
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 1
10
Kali i egër : [roman] / Božidar Prosenjak ; përktheu nga origjinali Dorotea Kerni
Prosenjak, Božidar  
Tiranë : Botimet Toena, 2007
Knjiga Knjiga
Za rad u knjižniciZa rad u knjižniciBroj posudbi 1
13
Mikesha gjeniale : fëmijëria, adoloshenca / Elena Ferrante ; përktheu Albana Nexhipi
Ferrante, Elena  
Tiranë : Pegi, 2016.
Knjiga Knjiga
Za posudbuZa posudbuBroj posudbi 1
15
Na ishte njëherë... : përralla të zgjedhura për fëmijë / Vëllezërit Grimm ; shqipëroi e ritregoi Donika Budo
Grimm, Jacob  
Tiranë : Redona, 2007
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 1
16
Ndërhyrjet e zotit Shyti / Ardian Vehbiu
Vehbiu, Ardian  
Tiranë : Botimet Dudaj, 2016
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 1
18
Pse bëri kështu? : tregime / Vangjeli Çomora
Comora, Vangjeli  
Tiranë : Naim Frashëri, 1972
Knjiga Knjiga
Za posudbuZa posudbuBroj posudbi 1
19
Rebeli : roman / Danielle Steel ; e përktheu Agim Doksani
Steel, Danielle  
Tiranë : Shtëpia Botuese UEGEN, 2010
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 1
20
Shkuma e ditëve / Boris Vian ; shqipëroi Edmond Tupja
Vian, Boris  
Tiranë : Shtëpia Botuese FAN NOLI, 2016
Knjiga Knjiga
PosuđenoPosuđenoBroj posudbi 1
Katalog
 • Katalog Knjižnica grada Zagreba
 • Upute
 • Kontakti
 • Pitanja i prijedlozi
Knjižnice
 • Knjižnice na karti
 • Zbirke
 • Digitalizirana zagrebačka baština
 • Hrvatski centar za dječju knjigu
 • Zbirka Zagrabiensia
 • Zbirka Rara
 • Zbirka BDI
Usluge
 • Radno vrijeme
 • Rezervacija
 • Međuknjižnična posudba
 • Postaje bibliobusa
 • Moja iskaznica | Za članove
Izbor kataloga zbirki
 • Skupni katalog KGZ-a
 • Katalog za djecu i mladež
 • Skupni katalog sustava Zaki
Online baze
 • EBSCO
 • IUS-INFO
 • Naxos Music Library
 • Naxos Music Library Jazz
 • Naxos Music Library World
 • Središnji katalog službenih dokumenata RH
Knjige