Tražili ste katalog: bez unosa Suzili ste nakladnik: UET Press poništi sužavanje 
48 rezultata
2
Ambasadorët tanë : pikëtakime të diplomacisë me krijimtarinë : vëllimi 1 / Valbona Nathanaili ; me parathënie nga Ylljet Aliçka
Nathanaili, Valbona  
Tiranë : UET Press, 2014
Knjiga Knjiga
3
Bazat e menaxhimit : koncepte dhe aplikime themelore / Stephen P. Robins, David DeCenzo ; me kontributin e Henry Moon
Robbins, Stephen P.  
Tiranë : UET Press, 2012
Knjiga Knjiga
e izvori
5
Dashuri dhe pushtet : nga Rakela te Veronika, një shekull histori italiane / Bruno Vespa ; përktheu nga italishtja Beti Njuma
Vespa, Bruno  
Tiranë : UET Press, 2013
Knjiga Knjiga
6
Demokratizimi i Shqipërisë : demokracia nga brenda / Theodore Kaltsounis ; përkthyen nga anglishtja Milika Dhamo, Valbona Nathanaili
Kaltenboeck, Johann  
Tiranë : UET Press, 2013.
Knjiga Knjiga
7
Edhe një shqip : 31 intervista / Rudina Xhunga
Xhunga, Rudina  
Tiranë : UET Press, 2015
Knjiga Knjiga
9
Epiri i jugut, Çamëria / Selman Sheme ... [et al.] ; përgatitën për botim Romeo Gurakuqi, Ketrina Çabiri ; me parathënie nga Shpëtim Idrizi, Kryetar i PDIU
Tiranë : UET Press, 2014
Knjiga Knjiga
11
Fitimtarët : dhe si arrijnë suksesin / Alastair Campbell ; [përktheu nga anglishtja Anjeza Xhaferaj]
Campbell, Alastair, novinar  
Tiranë : UET Press, 2015
Knjiga Knjiga
12
Friedrich Hayek : liberalizmi përballë etatizmit / Adrian Civici ; me parathënie nga Artur Zheji
Civici, Adrian  
Tiranë : UET Press, 2012
Knjiga Knjiga
13
Fugë për violinë / Tedi Papavrami
Papavrami, Tedi  
Tiranë : UET Press, 2014
Knjiga Knjiga
14
Geraldina e shqiptarëve : biografi e autorizuar / Gwen Robyns ; përktheu Xhilda Dervishi
Robyns, Gwen  
Tiranë : UET Press, 2012
Knjiga Knjiga
15
Globalizmi....ante portas / Adrian Civici ; me parathënie nga Artur Zheji
Civici, Adrian  
Tiranë : UET Press, 2012
Knjiga Knjiga
17
Haga e Ramush Haradinaj : si një Gjykatë e krimeve të luftës përmbysi të drejtën ndërkombëtare / Michael O'Reilly ; me parathënie nga Soren Jessen-Petersen dhe Grida Duma ; [përkthyen nga anglishtja Enri Hide, Besarta Vladi, Elona Shehu]
O'Reilly, Michael  
Tiranë : UET Press, 2014
Knjiga Knjiga
18
Hëna e Shqipërisë / Ben Blushi
Blushi, Ben  
Tiranë : UET Press, 2014
Knjiga Knjiga
Katalog
 • Katalog Knjižnica grada Zagreba
 • Upute
 • Kontakti
 • Pitanja i prijedlozi
Knjižnice
 • Knjižnice na karti
 • Zbirke
 • Digitalizirana zagrebačka baština
 • Hrvatski centar za dječju knjigu
 • Zbirka Zagrabiensia
 • Zbirka Rara
 • Zbirka BDI
Usluge
 • Radno vrijeme
 • Rezervacija
 • Međuknjižnična posudba
 • Postaje bibliobusa
 • Moja iskaznica | Za članove
Izbor kataloga zbirki
 • Skupni katalog KGZ-a
 • Katalog za djecu i mladež
 • Skupni katalog sustava Zaki
Online baze
 • EBSCO
 • IUS-INFO
 • Naxos Music Library
 • Naxos Music Library Jazz
 • Naxos Music Library World
 • Središnji katalog službenih dokumenata RH
Knjige
Zaštićeno autorskim pravom ©1999.-2019. Knjižnice grada Zagreba i VIVaInfo d.o.o. Sva prava pridržana.